S projektom "Bajkom k tajchom" okolo vodných nádrží a historických pamiatok

V Štiavnických vrchoch na Vás čakajú výborné terény pre horské bicykle. Okrem nádhernej prírody a prekrásnych výhľadov na okolitú krajinu tu nájdete aj historické miesta a pamiatky. Povozte sa na horskom bicykli, doprajte svojmu telu pohyb a čerstvý vzduch, pozrite si banské, sakrálne, kultúrne i prírodné pamiatky a získajte fotografie ako z časopisov.

Veľmi zaujímavý je aj projekt "Bajkom k tajchom" s pätnástimi vodnými nádržami, ktoré spájajú cyklotrasy pre horské bicykle. Jeho súčasťou je 38 pamiatok a zaujímavostí, pričom niektoré z nich nájdete priamo v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Projekt sa nachádza aj v ďalších oblastiach Slovenska, viac informácií nájdete na oficiálnych stránkach projektu.

Štvorhviezdičkový hotel má welness časť, ktorá poskytuje návštevníkom - hotelovým i externým - wellness služby. Je jedným z dvoch ubytovacích zariadení medzi viac ako dvadsiatimi na trase, ktoré je držiteľom certifikátu Vitajte, cyklisti! ...a ako jediný na trase používa na masáže a pleťové ošetrenie značku Weleda.